klimatyzacja lublin

Domowy klimatyzator na upalne dni

Gdy z nieba leje się żar i nie daje nam wytchnienia dużym zbawieniem okazuje się klimatyzacja. Nie trzeba wydawać fortuny, by w naszym mieszkaniu cieszyć się chłodem w upalne dni. Wystarczy zrobić domowy klimatyzator, bez ponoszenia zbędnych kosztów.

Klimatyzacja to spory wydatek. Jest to koszt dochodzący nawet do 2 tys, złotych. Masz budżet nie zawsze pozwala nam, aby zainwestować w taki luksus. Tymczasem upalne lato daje nam często nieźle w kość. Warto wtedy pomyśleć nad wykonaniem domowego klimatyzatora, który to zbytnio nie „odchudzi” naszych oszczędności. Całkowity koszt projektu wynosi około 100 zł. Do stworzenia domowej klimatyzacji potrzebne nam będzie wiadro o pojemności 25 litrów, plastikowe rury, styropianowy wkład, mały wentylator i lód. Opcjonalnie nasze urządzenie możemy wyposażyć w panel słoneczny.

Klimatyzatory własnej roboty

W wiadrze należy wyciąć trzy większe otwory wentylacyjne, natomiast w styropianie trzy mniejsze. Następnie należy zamontować rury, a w górnej części wiadra umieścić wentylator. Wewnątrz należy umieścić butelki z zamrożoną wodą. Wkład ten wystarcza na około sześć godzin. Na koniec możemy umocować do urządzenia błyszczące taśmy, które pokazują siłę nawiewu.
To jeden z wielu domowych sposobów chłodzenia mieszkania. Co prawda nie zastąpi on profesjonalnej klimatyzacji, ale z pewnością choć trochę ochłodzi nas w upalne dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *